Trzeba było mieć konkretny ekwipunek i dress code. Nie każdy mógł stanąć do walki w prawdziwym, historycznym biegu Januszów i Grażyn – do tego trzeba mieć odpowiedni strój, poczucie humoru i dystans. Znacie kogoś, kto świetnie by się sprawdził?

Pierwszy prawdziwie polski bieg Januszów i Grażyn to jedyny taki bieg, gdzie zawodnicy mieli do pokonania dwa dystanse. Jeden to trasa biegu a drugi to dystans do siebie.

Na starcie ustawili się rasowi Janusze. Każdy z nich przyodziany był w lśniące białe skarpety, zawodowe klapki i bardzo solidną reklamówkę. Obowiązkowa była również biała koszulka na ramiączkach – zbroja prawdziwego pana domu, którego głowę zdobi zroszony potem loczek a w ręce dzierży berło pilota i miecz ze złotego trunku z przeceny. Reszta stroju miała już bardziej indywidualny charakter, ale każdy trzymał się konwencji.

Panie natomiast zjawiły się w klasycznych legginsach i najlepszym obuwiu do biegania – szpilkach.

Wszyscy wyglądali jakby byli naprawdę gotowi do startu w najgorętszym wyścigu po olbrzymie dawki cebuli z promocji.

Ten wyjątkowy bieg miał miejsce w Pabianicach. Jego celem było propagowanie dobrej zabawy, sportu i zdrowego trybu życia. Cała impreza odbyła się z pozytywnym przymrużeniem oka.

Jak podobają się Wam takie zawody?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj